e-shop e-shop

Jak vybrat domácí výčepní zařízení?

Nepodceňte výběr domácího výčepu a vybírejte, porovnávejte a zkoumejte, abyste si koupili výrobek, který bude přesně sedět vašim potřebám. Existuje celá řada technických parametrů, a i když o některých třeba ani nevíte, mohou v budoucnu výrazně ovlivnit to, jak budete se svým domácím výčepem spokojeni.

Mám dotaz

Doba nachlazení nápoje

Jedna ze zásadních vlastností chladiče, která zaručuje, že je nápoj vychlazený několik minut po zapnutí přístroje a zároveň ovlivňuje udržení konstantní teploty při čepování. Děje se to díky unikátní konstrukci chladícího bloku s perfektně vyladěným chladícím okruhem.

Kdy je pro mě tento údaj důležitý?

Budete čepovat pivo třeba ve fotbalové kabině po zápase, kdy se kolem vás nahrnou žízniví spoluhráči (a možná i protihráči) a budou se dožadovat vychlazeného občerstvení? Pak je pro vás rychlost nachlazení nápoje zásadní.

Na co si dát pozor?

Jednoduše na to, za jak dlouho je daný chladič po spuštění schopen optimálně vychladit čepovaný nápoj. U našich chladičů je ta doba mezi 5 a 10 minutami v závislosti na konkrétním modelu. Vždy si ověřte, jakou hodnotu výrobce udává.

Průměr chladící smyčky a objem chladícího bloku

Délka a průměr chladící smyčky (které přímo určují objem chladícího bloku) určují, za jak dlouho od zapnutí přístroje můžete mít optimálně vychlazený nápoj pro podávání a zároveň také udržení konstantní teploty v případě čepování více nápojů v krátkém čase najednou. Tyto údaje přímo ovlivňují rychlost nachlazení nápoje.

Kdy je pro mě tento údaj důležitý?

Pokud chcete mít stabilní teplotu čepovaného nápoje po celou dobu, co je chladič v provozu, bez ohledu na to, zda načepujete jedno nebo tři piva za sebou.

Na co si dát pozor?

Pro objem chladícího bloku jsou zásadní dva parametry - průměr chladící smyčky, který by měl být v ideálním případě stejný od naražeče po kohout. U většiny našich přenosných chladičů modelových řad PYGMY a KONTAKT je číselná hodnota vnitřního průměru 7 mm. Co se týče délky, je závislá na konkrétních možnostech chladiče, ale měla by být co nejdelší. Přenosné chladiče LINDR mají celkový objem chladícího bloku od 0,5 l do 4,5 l. Doporučuje si tyto údaje ověřit, dost často se totiž stává, že například vnitřní průměr chladící smyčky není po celé délce stejný.

Průběžný chladící výkon

Průběžný chladící výkon udává, kolik litrů vychlazeného nápoje za hodinu lze konkrétním chladičem načepovat.

Kdy je pro mě tento údaj důležitý?

Při rozhodování, pro jaký počet lidí bude chladič sloužit.

Na co si dát pozor?

U každého chladiče by měl být uveden údaj, kolik litrů chlazeného nápoje zvládne vyprodukovat za hodinu. My ho uvádíme v rozmezí a lze ho vyčíst z čísla v názvu chladiče.

Nastavení a tlak vzduchového kompresoru

Ke správnému načepování piva potřebuje chladič buď kompresor nebo lahev naplněnou CO2 či jiným potravinářským plynem (plyn se využívá zejména při kontinuálním naražení sudu). Většina z vás ale ocení vestavěný vzduchový kompresor (přenosné chladiče s vestavěným kompresorem mají podíl 95 % ze všech prodaných přenosných chladičů). Pak stačí kompresor zapnout a o nic víc se nemusíte starat.

Kdy je pro mě tento údaj důležitý?

Správný tlak kompresoru je zásadní pro správné načepování piva. Špatný tlak má (vedle špatně nastavené teploty) za následek to, že pivo výrazně pění.

Na co si dát pozor?

Všechny naše chladiče, které mají vestavěný kompresor, jsou v názvu označené jako /K. U každého chladiče si zjistěte, zda má nebo nemá vestavěný kompresor. Případně, zda lze tlak regulovat.

Celková výbava a praktičnost (odkapní miska, klič na kohouty)

Je důležité a praktické vědět, co vše si s chladičem kupujete, a jestli je v balení všechno pro to, abyste ho mohli ihned uvést do provozu a nemuseli si nic dokupovat.

Kdy je pro mě tento údaj důležitý?

Vždy, když si kupujete nový chladič a nemáte doma žádné příslušenství.

Na co si dát pozor?

Když si koupíte chladič LINDR, dostanete k němu automaticky i odkapní misku, kohout (nebo kohouty), klíč na kohouty a rychlospojky. Na našem eshopu navíc nabízíme kompletní sety, ve kterých je skutečně úplně vše potřebné pro uvedení chladiče do provozu. Vždy si předem zjistěte, co je u kupovaného chladiče za výbavu.

Hmotnost a velikost chladiče

Výčepy vyrábíme už 30 let (přenosné 20 let). Neustále naše výrobky inovujeme tak, abychom co nejlépe optimalizovali vnitřní uspořádání chladiče a tím i jeho hmotnost a velikost.

Kdy je pro mě tento údaj důležitý?

Pokud počítáte s tím, že chladič s vámi bude cestovat, pozorně prostudujte, jaké má rozměry a hmotnost, nebo zda má například madlo, za které se dá přenést.

Na co si dát pozor?

Vyzkoušejte si, jak se vám bude chladič transportovat v ruce. Unesete ho? Ujdete s ním 100 metrů? Má vůbec transportní madlo nebo ho musíte nést v náručí?

Bezpečnost a certifikace

Bezpečnostní normy jsou poměrně přísné a výrazně ovlivňují uspořádání uvnitř chladiče. Požadavky norem prochází vývojem, takže je nutné vždy po několika letech provést všechny certifikace znovu a případně upravit chladiče tak, aby jim odpovídaly. To je mimořádně finančně, časově i technologicky náročné a prakticky to zvládnou jen největší hráči na trhu.

Kdy je pro mě tento údaj důležitý?

Úplně vždycky. Bezpečnost chladiče a soulad s normami je naprosto zásadní vlastnost.

Na co si dát pozor?

Zjistěte si, jaké certifikace chladič má (má-li vůbec nějaké) a na co se vztahují. Naše chladiče jsou certifikované Zkušebním strojírenským ústavem podle nejnovějších norem pro český i evropský trh, mají NSF certifikát, který se týká hygieny a také certifikaci Culus, tedy certifikaci pro americký a kanadský trh.

Nenašli jste odpověď na svou otázku?

Kontaktujte nás

Položky označené hvězdičkou (*) jsou povinné.